Drukarka jest urządzeniem, które przydaje się zarówno w biurze, jak i w domu. Czasem konieczne staje się przygotowanie pewnego dokumentu, a taki najłatwiej przygotowuje się w formie elektronicznej, a następnie drukuje się go. Drukarki Kyocera znacząco ułatwiają życie i są bardzo przydatnym elementem codziennego funkcjonowania.

 • kyoceradruk-kyocera-ecosys-p6230cdn

  Kyocera ECOSYS P6230cdn – kolorowa drukarka laserowa

  Dane techniczne Drukarka laserowa Kyocera ECOSYS przeznaczona do drukowania w…

  Przejdź do produktu

 • kyoceradruk-kyocera-ecosys-p2040dn

  Kyocera ECOSYS P2040DN – drukarka laserowa

  Dane techniczne Typ urządzenia wielofunkcyjnegoCzarno białe – format A4Szybkość drukowaniaDo…

  Przejdź do produktu

Drukarki Kyocera — jaką wybrać?

Przed zakupem drukarki bardzo często pojawia się problem, bowiem ciężko jednoznacznie zdecydować się na konkretny model drukarki Kyocera. Przed samym zakupem warto zwrócić uwagę na koszty zakupu drukarki oraz koszty jej eksploatacji. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że najtańsza drukarka będzie najlepszym pomysłem, gdyż nie ma się zbyt wielkich potrzeb co do drukowania, jednak może być to obraz złudny. Często w takich sytuacjach koszty eksploatacji, a więc koszt tuszu czy liczba stron, które mogą zostać wydrukowane za pomocą jednego tonera, wypadają dość niekorzystnie w porównaniu z innymi drukarkami. Na szczęście drukarki Kyocera znana jest z bardzo niskich kosztów eksploatacji swoich drukarek względem konkurencji. Dzięki temu portfel klienta nie ucierpi tak bardzo, w przeciwieństwie do posługiwania się drukarkami konkurencyjnych firm,

Na jakie parametry drukarek zwracać uwagę?

Urządzenia Kyocera oraz inne drukarki charakteryzują się pewnymi parametrami, które warto rozważyć przed samym zakupem. Pozwoli to na osiągnięcie pełniejszego obrazu drukarki, którą chce się zakupić.

Jednym z głównych parametrów drukarek jest ich rozdzielczość. Zwyczajowo podaje się ją w liczbie punktów na cal. Parametr ten odnosi się nie tylko do druku w skali szarości, ale i tego kolorowego. Im będzie ona wyższa, tym lepsza będzie jakość wydruku. Ten parametr powinien być szczególnie istotny dla osób, które planują wykorzystywać urządzenie do drukowania zdjęć czy obrazków.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jakość druku, gdyż to od niej zależeć będzie ostateczny wygląd wydruku. Jeżeli drukarka służyć ma tylko do prostych prac bądź drukowania wyłącznie dokumentów, jakość nie musi być przesadnie wysoka. Jeżeli jednak kupuje się drukarkę Kyocera z myślą o drukowaniu w kolorze czy też druku bardziej skomplikowanych elementów, jakość powinna być jak najwyższa.

Istotnym parametrem może być także prędkość druku, która podawana jest zwykle w liczbie stron na minutę. Będzie on szczególnie ważny podczas kupowania drukarki do biura, gdyż bardzo często to właśnie one są bardzo intensywnie eksploatowane. W przypadku używania drukarki w domu prędkość drukowania nie wydaje się być kluczowym dla drukarki parametrem.

Kyocera – Drukarki do biura

Prowadząc biuro, dobrze jest zaopatrzyć się w drukarkę, która dziś jest już niemalże elementem obowiązkowym. Szczególnie dobrze sprawdzą się urządzenia wielofunkcyjne do biura, szczególnie jeśli dysponuje się niższym budżetem. Tego rodzaju urządzenia Kyocera najczęściej posiadają w jednej kompaktowej wersji skaner, drukarkę oraz kopiarkę. Z tego powodu bywają także nazywane urządzeniami 3 w 1. 

Na rynku można spotkać także modele 4 w 1, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach firm. Poza drukarką, skanerem i kopiarką, wyposażone zostały także w faks. Dzięki temu zapewniają one maksymalną funkcjonalność, która jest nie do zastąpienia niezależnie od biura.

Tego rodzaju drukarki Kyocera są wysoce uniwersalne. Umożliwiają one bowiem drukowanie zarówno w odcieniach czerni, jak i w kolorze, a także wydruk zdjęć. Za pomocą zamontowanego skanera pozwalają także na przenoszenie dokumentów bezpośrednio do pamięci komputera. Kopiarka jest w zasadzie połączeniem funkcji skanera i drukarki. Najpierw arkusz jest skanowany przez urządzenie wielofunkcyjne do biura, a następnie drukowany w określonej przez użytkownika liczbie kopii.

Należy także wspomnieć o funkcji automatycznego druku dwustronnego, dzięki któremu z powodzeniem można oszczędzać nie tylko pieniądze (wydaje się bowiem ich mniej na papier), ale także i czas. Sprawia to, że drukowanie wszelkiego rodzaju broszur czy katalogów jest o wiele sprawniejsze.