Urządzenia wielofunkcyjne są w dzisiejszych czasach zdecydowanym faworytem, jeżeli chodzi o zakup sprzętu do drukowania zarówno w  domu, jak i w biurze. Rozwój technologii i systemów komunikacji sprawia, że posiadanie zarówno urządzenia do drukowania, jak i do skanowani i kserowania zawsze pod ręką zaczyna być standardem. Małe urządzenia wielofunkcyjne oraz potężne maszyny do seryjnego kopiowania, drukowania i skanowania znajdujemy już nie tylko w urzędach czy przedsiębiorstwach, Coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne – drukarki z funkcją skanera – znajdują zwolenników wśród domowych użytkowników, w szczególności, jeśli prowadza oni działalność gospodarczą.

 • kyoceradruk-kyocera-TASKalfa-2554ci

  Kyocera TASKalfa 2554ci – urządzenie wielofunkcyjne

  Krótki opis Kyocera TASKalfa 2554ci to zaawansowane urządzenie wielofunkcyjne, zaprojektowane…

  Przejdź do produktu

 • kyoceradruk-kyocera-ecosys-m2040dn-0

  Kyocera ECOSYS M2040DN – urządzenie wielofunkcyjne

  Dane techniczne Rodzaj urządzeniaUrządzenie wielofunkcyjne monochromatyczne do formatu A4Szybkość drukowaniaDo…

  Przejdź do produktu

Przewaga urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera nad zwykłymi drukarkami

Urządzenia wielofunkcyjne są znacznie bardziej funkcjonalne od klasycznych drukarek- czy to posiadających tradycyjne tonery z tuszem, czy laserowych. Główną funkcją dodatkową jest wyposażenie urządzenia wielofunkcyjnego w skaner, dający możliwość zarówno odtwarzania dokumentu, zdjęcia lub grafiki w formie cyfrowej, jak i wykonywania kserokopii dokumentów.

Urządzenia wielofunkcyjne, zwane często drukarkami wielofunkcyjnymi lub urządzeniami All-in-one to idealne rozwiązanie dla osób na co dzień prowadzących liczna korespondencje elektroniczną lub tworzących tradycyjne treści. Drukarki z funkcją skanera są również niezastąpione w przypadkach, w których pilnie potrzebujemy coś wydrukować, podpisać i odesłać zwrotnie w formie skanu. Pozwalają na zaoszczędzenie energii, czasu i nerwów- dając możliwość szybkiego wykonania tych wszystkich czynności z jednego miejsca i przy pomocy jednego urządzenia.

Zakup urządzenia wielofunkcyjnego Kyocera jest ponadto bardzo ekonomiczny. Koszty zakupu pojedynczych urządzeń- tj. osobno drukarki do biura lub domu i osobno skanera do biura lub do domu są porównywalne lub wyższe, dwa urządzenia zabierają więcej miejsca, do ich używania niezbędne jest więcej kabli, oprogramowani, konserwacji i serwisów.

Urządzenia wielofunkcyjne do biura mogą :

 • zastępować osobne drukarki do biura i skanery na poszczególnych stanowiskach pracy- wówczas zastosowanie znajdą bardziej kompaktowe modele urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera;
 • zastępować urządzenia na poszczególnych stanowiskach pracy jednym, dużym urządzeniem wielofunkcyjnym, dostosowanym do pracy w wysokiej wydajności.

Urządzenia wielofunkcyjne Kyocera dostosowane są zarówno technicznie, jak i systemowo, do bezproblemowo obsługiwania kilku urządzeń wejściowych jednocześnie, pracy w sieci, porządkują i hierarchizują zadania do wykonania.

Czym wyróżniają się urządzenia wielofunkcyjne Kyocera?

Marka Kyocera jest światowej klasy producentem urządzeń drukujących, skanerów, kserokopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych o różnorodnej wydajności, możliwościach i parametrach pracy. Firma nastawiona jest na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacyjnych przez zastosowanie trwalszych materiałów.

Możliwości urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera

Urządzenia wielofunkcyjne do biura Kyocera dostosowane są do pracy na najwyższych obrotach z zachowaniem wysokiej jakości zarówno wydruku, jak i skanowania i kserowania. Opracowane na skutek wieloletniej praktyki najnowsze rozwiązania techniczne, w jakie wyposażone są modele urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera są w stanie spełnić nawet najwyższe wymagania klientów.

Do najważniejszych systemów i rozwiązań zastosowanych w urządzaniach wielofunkcyjnych do biura Kyocera należą:

 • podajnik DualScan- który przez zastosowanie dwóch skanerów- górnego i dolnego- umożliwia jednoczesne skanowanie dwóch stron dokumentu, co dwukrotnie skraca czas pracy,
 • technologia WiFi i WiFi Direct umożliwia bezpośrednie łączenie się z urządzeniem wielofunkcyjnym przy pomocy sieci bezprzewodowej i tą droga wydawanie jej poleceń, n. drukowania dokumentu, grafiki lub zdjęcia w dowolnym momencie z dowolnego miejsca na świecie,
 • identyfikacja użytkownika przez system NFC lub kartę zbliżeniową,
 • funkcja rozpoznawania tekstu i jego przetwarzania.